Farmaceuta: sieciom łatwo jest wykończyć indywidualne apteki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pfm.pl/ rynekaptek.pl   21-09-2015, 15:33

Farmaceuta: sieciom łatwo jest wykończyć indywidualne apteki "Zbyt ciężki jest los farmaceutów"

Nie wiem, co robić. Lubię swój zawód, ale coraz trudniej mi rano wstawać z łóżka, by pójść do pracy - tak zaczyna anonimowy farmaceuta swój list do redakcji Portalu Farmaceutyczno-Medycznego.

"Mam przeszło czterdzieści lat, więc nie chcę życia zaczynać od nowa. W mojej rodzinie i mama, i tato są farmaceutami, także moja żona. Ale własną córkę prosiłem, by nie szła na farmację" - pisze aptekarz.

Dodaje: - Zbyt ciężki jest los farmaceutów. W aptece sieciowej traci swój charakter, przestaje być zawodem wolnym. Pracuje się tam pod presją wyników finansowych, jest się rozliczanym za to, czy wcisnęło się pacjentom jakiś preparat, który wcale nie jest im potrzebny. A apteki rodzinne, jeśli nic się nie zmieni – czeka zagłada.

(...) Gdy w mojej miejscowości pojawić się miała pierwsza apteka sieciowa, w panice zacząłem szukać kupca na własną aptekę. Kalkulowałem, że jak dostanę dobrą cenę, a potem zatrudnię się u kogoś, to co prawda zostanę bez zgromadzonego wcześniej majątku, ale z solidnym zastrzykiem na koncie, a na życie pensja wystarczy, bo pensja magistra w mojej miejscowości jest podobna, jak dochody z apteki. Jedynym chętnym do zakupu apteki okazała się kolejna sieć. Przyjechało dwóch panów, nie farmaceutów, popatrzyli, wypytali o różne rzeczy, a potem powiedzieli, że poczekają jeszcze pół roku, to będę ich prosił, by wzięli moją aptekę za darmo - opowiada farmaceuta.

No i rzeczywiście, sieciom łatwo wykończyć indywidualne apteki. Wystarczy, że sprzedają przez pewien czas jakiś popularny lek po 4,80 zł, podczas gdy indywidualny farmaceuta  kupuje go w hurtowni za 19 złotych netto. 

(...) "W mojej miejscowości jest już kilka aptek sieciowych, do jednej z nich nikt nie zagląda. Człowiek może i by nie chciał, bo jest to rzucanie oskarżeń bez posiadania dowodów, ale natychmiast kojarzy fakty i myśli sobie – apteka-słup" - opisuje aptekarz.

Cały list na stronie Portalu Farmaceutyczno-Medycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH