Farmacja jednym z priorytetów Strategii dla Polski Centralnej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   15-07-2015, 12:38

Farmacja jednym z priorytetów Strategii dla Polski Centralnej Strategia dla centralnych województw

Rada Ministrów przyjęła w drodze uchwały „Strategię Rozwoju Polski Centralnej do roku 2020 z perspektywą 2030", przedłożoną przez ministra infrastruktury i rozwoju. Obejmuje ona obszar województwa łódzkiego i mazowieckiego.

"Strategia ponadregionalna nie zastępuje ani nie powiela ustaleń strategii zintegrowanych ani strategii rozwoju województw. Koncentruje się na potencjałach i przewagach konkurencyjnych, których wzmacnianie może dać dodatkowe impulsy rozwojowe zarówno dla makroregionu, jak i dla Polski. Realizacja „Strategii" zapewni lepszą jakość programowania i wdrażania projektów oraz zwiększy skuteczność i efektywność wykorzystania środków UE" - czytamy w komunikacie wydanym po zakończeniu posiedzenia rządu w Łodzi.

Makroregion Polski Centralnej obejmuje obszar o łącznej powierzchni stanowiącej 17,2 proc. powierzchni kraju i liczbie ludności wynoszącej ok. 7,8 mln osób (ok. 20,3 proc. ludności Polski).

Najważniejszym kierunkiem działań jest transfer innowacji ze sfery naukowo-badawczej do biznesu, szczególnie dotyczy to branż istotnych dla makroregionu, takich jak: bio- i nanotechnologia, transport i komunikacja, fotonika, optoelektronika, mechatronika, radiofarmacja i nauki kosmiczne. Rozszerzona zostanie oferta edukacyjna dla szkół wyższych. Zwiększy się wymiana kadry naukowej i studentów między uczelniami nie tylko na płaszczyźnie międzywojewódzkiej, ale również zagranicznej (wspólne prowadzenie projektów B+R, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk).

Wsparcie otrzymają działania dotyczące komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań w przemyśle medycznym, farmaceutycznym oraz w gałęziach wykorzystujących bio- i nanotechnologie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH