Farmacja na skraju przepaści? List do prezes NRA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOIA/ rynekaptek.pl   13-10-2016, 15:50

Farmacja na skraju przepaści? List do prezes NRA Szefowa WOIA pisze do prezes NRA

Minęło już ponad 8 miesięcy od wyboru władz Naczelnej Izby Aptekarskiej. Nadal brak jest tak pożądanych przez nasze środowisko zmian, zadeklarowanych przez obecne władze samorządowe - pisze w komunikacie prezes wielkopolskiej ORA, Alina Górecka.

- Przekazy medialne Prezes i Wiceprezesa NRA napawają nas głębokim niepokojem, co do pozycji samorządu aptekarskiego w pracach legislacyjnych Ministerstwa Zdrowia i Sejmowej Komisji Zdrowia - pisze szefowa WOIA.

- Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać list skierowany przez Wielkopolską Okręgową Radę Aptekarską do Prezesa NRA w sierpniu 2016 roku, który pozostał bez odpowiedzi - kontynuuje, prosząc o przekazanie tego pisma dalej.

- W poczuciu obowiązku bronienia niezależności tego zawodu i obowiązku prowadzenia skutecznych działań na rzecz niezbędnych zmian legislacyjnych dla obrony polskiego rynku detalicznego leków oraz roli niezależnego farmaceuty, jesteśmy gotowi do podjęcia wszelkich działań – deklaruje mgr Górecka.

Jak czytamy dalej, "najwyższe Władze Naszego Samorządu zadeklarowały się bronić skutecznie naszego zawodu i działań na rzecz przywrócenia właściwej roli apteki w systemie ochrony zdrowia. Jako Prezydium Wielkopolskiej Rady Aptekarskiej domagamy się skutecznych działań i chcemy pracować dla osiągnięcia tych celów"

- Wygrywając wybory na prezesa NRA wzięła Pani na siebie pełną odpowiedzialność za losy nie tylko Naczelnej Izby Aptekarskiej, ale losy wszystkich aptekarzy - napisała w sierpniowym liście do prezes NRA, szefowa wielkopolskiej ORA.

Dodaje: - Deklaracje złożone przez Panią w dniu wyborów, przedstawienie programu, który zakładał skuteczne i szybkie zmiany, nadal zostają wyłącznie w sferze założeń.

Zdaniem prezes WOIA, nie udało się do dziś zrealizować skutecznie ani jednej obiecanej zmiany ustawowej, która dawałaby nadzieję na uratowanie aptek indywidualnych aptekarzy.

Komunikat

List do Prezes NRA

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH