Farmacja: w Ministerstwie Gospodarki o partnerstwie UE – USA.

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MG / rynekaptek.pl   27-02-2015, 11:16

Farmacja: w Ministerstwie Gospodarki o partnerstwie UE – USA.

W Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie konsultacyjne z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, odpowiedzialnych za negocjacje w zakresie przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego (w ramach Transatlantyckiego Partnerstwa na rzecz Handlu i Inwestycji).

Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki tak pisał o spotkaniu na swoim blogu:

Czekaliśmy zwłaszcza na propozycje inicjatyw mających na celu wzrost konkurencyjności branży. Liczyliśmy na aktywny udział jej przedstawicieli w procesie stanowienia prawa. Obecnie polski sektor farmaceutyczny umacnia pozycję w przestrzeni międzynarodowej, a w szczególności ogólnoeuropejskiej. 

Janusz Piechociński uważa, że jednolity rynek UE powinien znaleźć oparcie w deregulacjach i tworzeniu uproszczeń dla funkcjonujących na nim przedsiębiorstw. W tej sprawie Ministerstwo Gospodarki prowadzi konsultacje z przedstawicielami przemysłu.

W spotkaniu ze strony Komisji Europejskiej udział wzięli przedstawiciele Dyrekcji Generalnej ds. Handlu,  Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP oraz Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, odpowiedzialni za negocjacje umowy stowarzyszeniowej w obszarze kosmetyków i farmacji. Spotkanie poprowadził wiceminister gospodarki Andrzej Dycha.

Na spotkanie zaproszone zostały izby i stowarzyszenia branżowe, organizacje pracodawców, przedstawiciele przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego oraz przedstawiciele organów administracji państwowej.

Więcej: piechocinski.blog.onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH