Firma nagrodzona za działania na rzecz niepełnosprawnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   19-09-2016, 10:47

Firma nagrodzona za działania na rzecz niepełnosprawnych Lodołamacz 2016 dla Pelionu

Firma Pelion została wyróżniona statuetką Lodołamacza 2016 w regionalnej edycji konkursu. Kapituła konkursu przyznała spółce pierwsze miejsce w kategorii "Rynek otwarty" za szczególne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

Organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ideą konkursu Lodołamacze jest nagradzanie firm, instytucji i osób prywatnych wrażliwych na problemy niepełnosprawnych, dostrzegających sens i konieczność ich aktywizacji zawodowej oraz społecznej, a także tworzących nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy dostosowane do potrzeb tej grupy osób.

W tym roku Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już po raz dziewiąty nagrodziła wyróżniające się na tym tle społecznie odpowiedzialne firmy. 15 września 2016 r. rozstrzygnięty został etap regionalny. W województwie łódzkim do konkursu zgłosiło się 30 firm. Laureatem został Pelion.

Statuetkę i dyplom Lodołamacza 2016 w imieniu firmy odebrał z rąk m.in. Pani Ewy Ściborskiej, Rzeczniczki Osób Niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta Łodzi, Jacek Dauenhauer, wiceprezes zarządu Pelion S.A.

Jak podano w uzasadnieniu nagrody, firma tworzy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych wyposażając je tak, aby możliwie najlepiej ograniczyć skutki niepełnosprawności. Pelion zatrudnia osoby niepełnosprawne na różnych stanowiskach w spółkach na terenie Polski. Firma współpracuje również z zakładami pracy chronionej z całego kraju w zakresie ochrony mienia i majątku firmy, tym samym pośrednio dając zatrudnienie osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH