Firma z Grupy Neuca zorganizuje badania kliniczne na zlecenie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   02-10-2017, 09:28

Firma z Grupy Neuca zorganizuje badania kliniczne na zlecenie Wspomniana annamycyna badana jest obecnie przez firmę w kierunku leczenia nawracającej lub opornej ostrej białaczki szpikowej

Należąca do Grupy Kapitałowej NEUCA, spółka Bioscience S.A. podpisała we wrześniu umowę z firmą Moleculin Biotech, Inc., zajmującą się badaniami dotyczącymi poszukiwania i rozwoju cząsteczek w dziedzinie onkologii.

W ramach współpracy z polską spółką Bioscience S.A., Moleculin Biotech zamierza w Polsce realizować badanie kliniczne fazy I/II z annamycyną. Badanie to będzie prowadzone w dwóch krajach: w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

Wspomniana annamycyna badana jest obecnie przez firmę w kierunku leczenia nawracającej lub opornej ostrej białaczki szpikowej.

Pod koniec sierpnia obie spółki wzięły udział w konsultacjach w zakresie scientific advice w siedzibie Europejskiej Agencji Leków w Londynie. Moleculin Biotech, Inc. ma w planach  realizację kolejnych badań klinicznych w Polsce poprzedzonych konsultacjami w EMA.

22 września 2017 Amerykańska Agencja Leków ds. Żywności i Leków (FDA) pozytywnie zaopiniowała wniosek o realizację badania z annamycyną na terenie  Stanów Zjednoczonych.

 

 
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH