Firmy wymieniają się markami leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   22-12-2015, 09:55

Firmy wymieniają się markami leków

Sanofi i Boehringer Ingelheim (BI) ogłosiły rozpoczęcie negocjacji w sprawie transakcji, której przedmiotem będzie wymiana działalności w obszarze produktów weterynaryjnych Sanofi o wartości 11,4 mld euro oraz działalności w obszarze konsumenckich środków ochrony zdrowia (CHC) Boehriger Ingelheim o wartości 6,7 mld euro.

Transakcja nie obejmuje działalności CHC Boehringer Ingelheim prowadzonej w Chinach. W ramach transakcji, Boehringer Ingelheim dokona wypłaty na rzecz Sanofi w wys. 4,7 mld euro.

Szacunkowa wartość sprzedaży Boehringer Ingelheim w obszarze działalności CHC (z wyłączeniem Chin) to około 1,6 mld euro w roku 2015, co stanowi znaczące uzupełnienie sprzedaży Sanofi w obszarze działalności CHC, zarówno w odniesieniu do produktów jak i regionów geograficznych.

Działalność w obszarze CHC Boehringer Ingelheim wzmocni pozycję Sanofi w Niemczech i Japonii oraz rozszerzy obecność Sanofi w kluczowych kategoriach. Sanofi zyska dostęp do marek w segmencie leków przeciwskurczowych, wspomagających pracę przewodu pokarmowego, witamin, minerałów i suplementów oraz leków przeciwbólowych, a także osiągnie masę krytyczną w segmencie leków na kaszel i przeziębienie.

Dzięki znacznemu rozwojowi obszaru działalności CHC Sanofi w Stanach Zjednoczonych, Ameryce i Euroazji firma zyska także pozycję lidera w kilku krajach i/lub w kategoriach kluczowych produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH