Firmy zmęczone szarą strefą i korupcją?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetaprawna.pl/ rynekaptek.pl   25-05-2015, 13:23

Firmy zmęczone szarą strefą i korupcją?

Szara strefa w Polsce jest tak duża, że nawet uczciwi dotąd przedsiębiorcy zaczynają oszukiwać. Inaczej by poupadali.

Z badań przeprowadzonych przez EY wyłania się niepokojący obraz prowadzenia biznesu w naszym kraju. Zasadniczo niemal wszyscy są przeciwni korupcji, lecz jednocześnie wielu pracowników nie uważa, by wręczenie kontrahentowi długopisu lub nawet zasponsorowanie wyjazdu na konferencję odbywającą się w egzotycznym kraju było czymś złym. Polacy mają luźne podejście także do np. zmiany daty na umowie.

Zdaniem ekspertów to już najwyższy czas, by podjąć konkretne działania zmierzające do ukrócenia korupcji w gospodarce. W przeciwnym razie szara strefa, która przez niektórych szacowana jest w Polsce nawet na 25 proc. PKB, będzie się powiększać.

Jeden z ostatnich postulatów jest taki, aby zobowiązać duże firmy do wprowadzenia polityki antykorupcyjnej. – Nie mam z tym żadnego problemu. Każda firma z branży ma bardzo rozbudowane procedury i szkolenia oraz wewnętrzną sprawozdawczość. Na bieżąco przygotowujemy takie informacje dla naszych centrali. Dla uczciwych firm to nie kłopot – deklaruje Ewa Grenda, prezes Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma.

Infarma stara się zresztą przekonać do zmian całą branżę. Stąd opracowane przez związek kodeksy: przejrzystości i dobrych praktyk.

Więcej: http://biznes.gazetaprawna.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH