FOR: zabetonowanie aptek sieciowych to pomysł nieefektywny

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ceo.com.pl/rynekaptek.pl   26-10-2016, 14:37

FOR: zabetonowanie aptek sieciowych to pomysł nieefektywny "Dane w projekcie ustawy wskazują, że nie ma zagrożenia monopolizacją sieci"- uważa ekspert.

Jeżeli ustawa dotycząca prawa farmaceutycznego ma przeciwdziałać dominacji na rynku aptek sieciowych, to pomysł jest nietrafiony – uważa Rafał Trzeciakowski, ekspert organizacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

W ocenie Trzeciakowskego, projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne przygotowany przez parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego spowoduje ograniczenie liczby aptek w Polsce. Taką zmianę uważa za dość niekorzystną dla konsumentów, gdyż ograniczenie liczby aptek spowoduje wyższe ceny.

- Powstanie nowelizacji ustawy motywowane jest rzekomym niebezpieczeństwem monopolizacji rynku aptek w Polsce, ale już same liczby podane w projekcie wskazują, że takie niebezpieczeństwo wcale nie istnieje - mówi ekspert.

W jego ocenie trudno mówić o dominacji aptek sieciowych nad pozostałymi, ponieważ w Polsce działa - jak podaje ekspert - 380 sieci aptek, które mają 44 proc. rynku.

- Samo usieciowienie aptek jest zjawiskiem pozytywnym dla wzrostu produktywności tego sektora, gdyż takie apteki mogą korzystać z wypracowanych zysków.

Trzeciakowski dodaje, że w polskiej gospodarce powinno być więcej inicjatyw w usieciowieniu aptek, a zmiany polegające na zabetonowaniu tego sektora będą nieefektywne.

Więcej: http://ceo.com.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE