Forum Samoregulacji w reklamie bez udziału producentów leków i suplementów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KER/ rynekaptek.pl   15-12-2017, 10:45

Forum Samoregulacji w reklamie bez udziału producentów leków i suplementów W pracach Forum biorą udział różne organizacje z branży spożywczej, motoryzacyjnej, zabawkarskiej, kosmetycznej, rozrywkowej, teleinformatycznej oraz finansowej (fot. archiwum)

W grudniu br. odbyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej Forum Samoregulacji, powstałej z inicjatywy Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy. Celem forum jest budowanie wspólnych standardów samoregulacji w obszarze reklamy i komunikacji.

Udział w pracach Forum poprzez podpisanie Listu Intencyjnego zadeklarowało kilkadziesiąt największych organizacji branżowych, których członkowie stanowią ponad 70% rynku reklamowego w Polsce.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że wszystkim tym pracom powinna towarzyszyć szeroka edukacja adresowana do konsumentów, biznesu i regulatorów. Członkowie grupy roboczej jednogłośnie wyrazili poparcie i chęć zaangażowania w dalsze prace nad stworzeniem samoregulacji w obszarze komunikacji marketingowej, w związku z czym w ramach grupy roboczej stworzono dwa zespoły: do spraw edukacji i komunikacji oraz zespół prawno-redakcyjny.

W pracach Forum biorą udział różne organizacje z branży spożywczej, motoryzacyjnej, zabawkarskiej, kosmetycznej, rozrywkowej, teleinformatycznej oraz finansowej. Nie ma żadnego reprezentującego rynek leków czy suplementów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH