FPZ o prezesie NFZ: niewłaściwy człowiek na stanowisku

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RRX/rynekaptek.pl   04-10-2011, 11:45

Federacja Porozumienie Zielonogórskie we wtorek (4 października) złożyła skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na prezesa NFZ w związku wydaniem przez niego zarządzenia, które eliminuje organizacje pracodawców z konsultacji dotyczących treści zarządzeń związanych z podstawową opieką zdrowotną.

List o podjęcie działań w związku z naruszaniem prawa przez prezesa Narodowy Fundusz Zdrowia oraz poszczególne oddziały wojewódzkie NFZ trafił także na biurko premiera Donalda Tuska.

”Wielokrotnie zgłaszaliśmy nasze zastrzeżenia wobec obecnego prezesa NFZ. Nie widząc odpowiedniej reakcji także z Pana strony, zmuszeni zostaliśmy do szukania pomocy właśnie u Rzecznika Praw Obywatelskich” - napisali lekarze rodzinni w liście przesłanym do premiera i wyrażają nadzieję na ”powołanie właściwszej osoby na stanowisko prezesa NFZ”.

- Powodem złożenia skargi jest ukazanie się zarządzenia, które eliminuje organizacje pracodawców z konsultacji dotyczących treści zarządzeń związanych z podstawową opieką zdrowotną - mówi Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Dodaje, że to nie jedyna próba odebrania głosu organizacjom zrzeszającym lekarzy. W lipcu 2011 r. prezes NFZ polecił dyrektorowi swojego gabinetu rozesłanie do wszystkich oddziałów wojewódzkich NFZ pisma nakazującego ”możliwie daleko idącą marginalizację statusu Federacji Porozumienie Zielonogórskie, m.in. poprzez rozpatrywanie wyłącznie spraw jednostkowych podmiotów będących świadczeniodawcami”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH