Fundusz inwestycyjny wchodzi do NanoVelos

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NanoGroup/ rynekaptek.pl   15-12-2017, 14:25

Fundusz inwestycyjny wchodzi do NanoVelos Pozyskane od funduszu środki finansowe będą przeznaczone na kontynuowanie prac badawczo-rozwojowych oraz działalność operacyjną NanoVelos S.A. (fot. archiwum)

Spółka NanoVelos, jedna z trzech spółek zależnych NanoGroup, podpisała list intencyjny z funduszem ZERNIKE META Ventures S.P.A. Ingenium Poland SKA, który ustala warunki inwestycji kapitałowej funduszu w zakup akcji NanoVelos za kwotę 4 mln zł.

Pozyskane od funduszu środki finansowe będą przeznaczone na kontynuowanie prac badawczo-rozwojowych oraz działalność operacyjną NanoVelos S.A.

NanoVelos jest jedną z trzech spółek zależnych NanoGroup - rozwija projekt polegający na stworzeniu platformy transportu leków, który zaaplikowany do istniejących leków onkologicznych będzie mógł poprawić ich działanie przez celowany transport substancji czynnej do nowotworu, przy jednoczesnej redukcji toksycznego wpływu substancji czynnej na pozostałą część organizmu.

Zgodnie z treścią listu intencyjnego, wolą stron jest nabycie przez fundusz ZERNIKE- META Ventures akcji NanoVelos najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2018 roku, za łączną kwotę 4 mln zł, tak aby docelowy udział funduszu w kapitale zakładowym NanoVelos wyniósł 13,79%.

Intencją stron jest również przyznanie funduszowi prawa konwersji akcji NanoVelos na akcje NanoGroup, w wyniku czego udział funduszu w kapitale zakładowym NanoGroup wyniesie od 6% do 8,12% w zależności od kursu akcji NanoGroup na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

List intencyjny został zawarty w wyniku negocjacji z udziałem stron listu oraz zarządu NanoGroup. Umowa inwestycyjna zostanie zawarta pod warunkiem uzyskania m.in. odpowiednich zgód korporacyjnych, przeprowadzenia due diligence oraz pozyskania inwestorów prywatnych, którzy zasilą fundusz kwotą 2 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH