Gdzie szukać informacji o przyszłym pracodawcy?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   29-02-2016, 16:28

Gdzie szukać informacji o przyszłym pracodawcy?

Wcześniejsze rozeznanie profilu pracodawcy względem naszych kwalifikacji i oczekiwań może okazać się o wiele bardziej efektywne niż hurtowe wysyłanie CV – tłumaczy ekspert programu „RECEPTA na sukces w farmacji 2”, specjalista ds. HR, Marta Lebuda.

- Oczywiście nie możemy mieć pewności, że pozwoli nam to uniknąć rozczarowania daną firmą czy stanowiskiem, ale da chociaż ogólny pogląd na to, czy zgadzamy się np. z wizją korporacji i wartościami, którymi się kieruje. Młodzi z generacji Z do poszukiwania interesujących ich informacji z powodzeniem mogą wykorzystywać swoje mocne strony: wysoką zdolność funkcjonowania w świecie wirtualnym i otwartość - podkreśla ekspert, podpowiadając studentom III, IV i V roku farmacji, jak realizować plany zawodowe.

Obecnie przyszli pracownicy mają znacznie więcej możliwości sprawdzenia swoich potencjalnych pracodawców niż ich starsi koledzy. Gdzie szukać informacji? Przede wszystkim na stronie internetowej firmy i na profilach w serwisach społecznościowych.

Na ich podstawie można zobaczyć, jak firma komunikuje się w Internecie – czy zamieszcza aktualne informacje na swojej stronie www, prowadzi profile w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, GoldenLine), a nawet jak reaguje na krytykę czy negatywne komentarze. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dana organizacja zamieszcza na swojej stronie informacje o branżowych sukcesach i nagrodach.

Pomocna jest też rozmowa czy spotkanie z osobą, która zna firmę od podszewki. Warto zorientować się czy nikt z naszych kolegów nie pracuje w danej firmie. Podczas spotkania można wypytać też o atmosferę w firmie, relację z przełożonym, kwestię rozwoju zawodowego, sprawiedliwego traktowania pracowników czy wynagrodzenia.

Również fora mogą być dla niektórych źródłem informacji o pracodawcach. Do opinii znalezionych w ten sposób należy jednak podchodzić z rezerwą i nie traktować ich bezwarunkowo prawdziwie. Nie powinniśmy też sugerować się anonimowymi wpisami, gdyż często niewielkie, nierzetelne firmy wykorzystują tego typu narzędzia do oczerniania konkurencji.

Targi pracy to kolejny dobry i prosty sposób na poznanie pracodawców, z którymi potem możemy się kontaktować. Podczas targów chętnie opowiadają oni o specyfice pracy w firmie czy charakterze pracy na konkretnych stanowiskach, dzięki czemu możemy poznać znacznie więcej szczegółów niż korzystając jedynie z treści zamieszczonych na stronach internetowych konkretnych firm.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH