Giełda po ogłoszeniu wyników za I kwartał 2015

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: stockwatch.pl/ rynekaptek.pl   20-05-2015, 16:15

Giełda po ogłoszeniu wyników za I kwartał 2015

StockWatch.pl sprawdził, co dzieje się w fundamentach najważniejszych spółek z indeksu sWIG80,w tym hurtowni farmaceutycznych.

Pod lupę wzięto 10 spółek z sWIG80 o największym udziale w indeksie, w sumie przekraczającym 25 proc. Pierwsza trójka – Farmacol, Comarch i Elektrobudowa – zaprezentowała mieszane wyniki.

Słabo wypadł Farmacol. Wprawdzie dystrybutor leków poprawił zysk EBITDA i netto o kilka procent w skali roku, ale rezultaty okazały się słabsze od konsensusu PAP o 26,7 proc. i 30 proc. Zbieżne z oczekiwaniami były przychody, które wzrosły o 17 proc., co przełożyło się na 12-proc. wzrost zysku operacyjnego. W pozostałej działalności operacyjnej nastąpiło pogorszenie wyników i jest to efektem utworzenia rezerw na należności.

Słabiej wypadła spółka także w działalności finansowej. To z kolei efekt obniżenia wpływów z tytułu odsetek od przeterminowanych zobowiązań, które wyliczane są od obniżonej stawki o 5 p.p. – przez obniżenie stawki odsetek ustawowych z 13 proc. do 8 proc. w skali roku.

Również zysk netto Pelionu spadł o 43 proc. i był niższy o 28,5 proc. od konsensusu. W listopadzie 2014 r. Pelion sfinalizował przejęcie od Alior Banku udziałów w spółce Polbita zarządzającej siecią drogerii Natura. W I kwartale wygenerowała ona 5,5 mln zł straty netto. Zarząd Pelionu liczy, że w II kwartale Polbita powinna być rentowna na poziomie EBITDA. W całym roku jej wpływ na wynik grupy powinien być pozytywny, choć nie będzie duży.

Więcej: http://wiadomosci.stockwatch.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH