GIF: formularze i zasady przekazywania odmów realizacji zamówień

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   10-07-2015, 09:09

GIF: formularze i zasady przekazywania odmów realizacji zamówień GIF komunikuje zasady zgłaszania zamiaru wywozu leków

Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje m.in. jak zgłaszać zamiar wywozu oraz informować o odmowie realizacji zamówienia.

W związku ze zmianą prawa, która wchodzi w życie 12 lipca r. GIF wydał komunikat sprawie obowiązku zgłaszania zamiaru wywozu lub zbycia produktów leczniczych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Taki obowiązek ciąży na hurtowniach farmaceutycznych i dotyczy leków, które znajdą się na liście leków zagrożonych brakiem dostępności.

I. Zgłoszenie zamiaru wywozu lub zbycia produktów poza terytorium RP

Pod adresem https://www.gif.gov.pl/pl/nadzor/obrot-hurtowy/wywoz-lub-zbycie-poza-t/formularz-zgloszenia-za znajduje się formularz zgłoszenia zamiaru wywozu lub zbycia poza terytorium RP (formularz I), który należy wypełnić i po wydrukowaniu doręczyć do GIF zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego. Dla każdego produktu należy wypełnić odrębny formularz.

W ciągu 30 dni od dnia wpływu zgłoszenia zamiaru wywozu lub zbycia poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produktów zagrożonych brakiem dostępności, Główny Inspektor Farmaceutyczny może w drodze decyzji wnieść sprzeciw wobec zamiaru wywozu lub zbycia. Decyzja zawierająca sprzeciw GIF podlega publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej Głównego Inspektora Farmaceutycznego pod adresem: https://www.gif.gov.pl/bip/rejestry/rejestr-sprzeciwow/2,Zgloszenie-wywozu.html

Zgodnie z art. 78a ust. 4 i 5 z chwilą publikacji sprzeciwu w Biuletynie Informacji Publicznej decyzję o sprzeciwie uznaje się za skutecznie doręczoną. Decyzji w sprawie wniesienia sprzeciwu nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH