GIF: niedługo będzie można złożyć wniosek online

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   17-03-2016, 08:41

GIF: niedługo będzie można złożyć wniosek online

GIF informuje na temat składania wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz apteki ogólnodostępnej/ punktu aptecznego w postaci elektronicznej.

W związku z wejściem w życie dnia 1 kwietnia 2016 r. ustawy z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw i zmianami w zakresie sposobu składania wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej/ punktu aptecznego, Główny Inspektorat Farmaceutyczny informuje, że jest w trakcie przygotowania rozwiązań umożliwiających złożenie ww. wniosków w postaci elektronicznej.

Inspekcja powiadomi zainteresowanych o zakończeniu tych prac.

Zgodnie ze wspomnianymi na wstępie przepisami, załączniki do przedmiotowych wniosków mogą być składane zarówno w postaci elektronicznej jak i papierowej, przy czym należy mieć na uwadze ogólne zasady dotyczące uznawalności danego dokumentu za oryginał lub kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem.

By złożyć wniosek w postaci elektronicznej w ramach przygotowywanych rozwiązań, niezbędne będzie posiadanie konta na platformie P2 oraz  posiadanie certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego ePUAP do składania podpisu elektronicznego.

Na chwilę obecną wspomniane powyżej rozwiązania nie obejmują wniosku o zmianę zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej oraz wniosku o zmianę zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej/ punktu aptecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH