GIF prosi aptekarzy o zgłaszanie trudności w zakupie leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Kraków/rynekaptek.pl   07-07-2015, 13:50

GIF prosi aptekarzy o zgłaszanie trudności w zakupie leków

Apeluję o współudział w działaniach mających na celu zwiększenie dostępności leków na polskim rynku, a poprzez co poprawę sytuacji aptek i przede wszystkim pacjentów - pisze Zbigniew Niewójt, zastępca Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Do GIF również wpływają informacje o trudnościach w zakupie m.in. insulin, heparyn drobnocząsteczkowych i innych produktów leczniczych. Wszystkie zgłoszenia są przekazywane do przedstawicieli podmiotów odpowiedzialnych oraz hurtowni odpowiedzialnych za dystrybucję, celem podjęcia interwencji. - odpowiada wiceszef inspekcji farmaceutycznej w liście do prezes krakowskiej izby aptekarskiej. Barbara Jękot wielokrotnie zgłaszała do GIF informacje o trudnościach w zakupie niektórych leków.

"Apeluję o współudział w działaniach mających na celu zwiększenie dostępności leków na polskim rynku, a poprzez co poprawę sytuacji aptek i przede wszystkim pacjentów" - pisze Zbigniew Niewójt, zastępca Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Dodaje: - Proszę o aktywny udział i zaangażowanie celem oszacowani skali braku produktów, która w dalszej kolejności będzie stanowić podstawę do wydania sprzeciwu i jego uzasadnienia wobec zamiaru wywozu lub zbycia leków poza granice kraju.

- Ponawiam propozycję współracy w zakresie przekazywania informacji świaczących o trudnościach w zakupie leków oraz odmow ich sprzedaży do wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych celem weryfikacji dostępności tego leku na terenie danego województwa - apeluje inspektor.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH