GIF: strona www inspekcji doceniona przez niepełnosprawnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   19-03-2015, 08:29

GIF: strona www inspekcji doceniona przez niepełnosprawnych

Według Raportu Dostępności 2015 strona www Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego uzyskała 3 miejsce w Polsce spośród 109 serwisów instytucji publicznych przebadanych pod względem dostępności dla wszystkich w tym dla osób z niepełnosprawnościami czy w jakikolwiek sposób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Jednocześnie strona inspekcji farmaceutycznej zanotowała największą zmianę w punktacji w porównaniu z Raportem Otwarcia z 2013 r. Raport został przygotowany przez fundację Widzialni.

Według najnowszych badań Fundacji Widzialni 12,8 proc. stron www instytucji publicznych spełnia minimalne wymagania dostępności dla osób o specjalnych potrzebach. To znacząca poprawa, w stosunku do 1,7 proc. www w roku 2013. Wciąż jednak ponad 80 proc. objętych badaniem serwisów nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Raport Otwarcia z 2013 roku pokazał fatalny stan dostępności serwisów administracji publicznej. Dziś prawie 13 proc. spośród analizowanych www spełnia minimum, a nawet więcej. Nie jest to oszałamiający wynik, ale przykłady najlepszych pokazują, że wdrażanie dostępności nie odbyło się przypadkowo. Dostępność uwzględniono na etapie budowy serwisu, ale także podczas przygotowania i publikacji treści - zauważa Przemysław Marcinkowski, specjalista ds. dostępności i audytor techniczny z Fundacji Widzialni.

Na szczególne wyróżnienie zasługują serwisy internetowe: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz serwis www Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Instytucje te posiadają www najbardziej przystosowane do potrzeb osób narażonych na wykluczenie cyfrowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH