GIF: strona www inspekcji doceniona przez niepełnosprawnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   19-03-2015, 08:29

GIF: strona www inspekcji doceniona przez niepełnosprawnych

Według Raportu Dostępności 2015 strona www Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego uzyskała 3 miejsce w Polsce spośród 109 serwisów instytucji publicznych przebadanych pod względem dostępności dla wszystkich w tym dla osób z niepełnosprawnościami czy w jakikolwiek sposób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Jednocześnie strona inspekcji farmaceutycznej zanotowała największą zmianę w punktacji w porównaniu z Raportem Otwarcia z 2013 r. Raport został przygotowany przez fundację Widzialni.

Według najnowszych badań Fundacji Widzialni 12,8 proc. stron www instytucji publicznych spełnia minimalne wymagania dostępności dla osób o specjalnych potrzebach. To znacząca poprawa, w stosunku do 1,7 proc. www w roku 2013. Wciąż jednak ponad 80 proc. objętych badaniem serwisów nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Raport Otwarcia z 2013 roku pokazał fatalny stan dostępności serwisów administracji publicznej. Dziś prawie 13 proc. spośród analizowanych www spełnia minimum, a nawet więcej. Nie jest to oszałamiający wynik, ale przykłady najlepszych pokazują, że wdrażanie dostępności nie odbyło się przypadkowo. Dostępność uwzględniono na etapie budowy serwisu, ale także podczas przygotowania i publikacji treści - zauważa Przemysław Marcinkowski, specjalista ds. dostępności i audytor techniczny z Fundacji Widzialni.

Na szczególne wyróżnienie zasługują serwisy internetowe: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz serwis www Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Instytucje te posiadają www najbardziej przystosowane do potrzeb osób narażonych na wykluczenie cyfrowe.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH