GIS: produkty mleczne francuskiej firmy zostaną wycofane z Polski

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIS/rynekaptek.pl   18-01-2018, 14:45

GIS: produkty mleczne francuskiej firmy zostaną wycofane z Polski Firma Lactalis wycofuje partie produktów mlecznych z powodu ryzyka zakażenia salmonellą (Fot. Archiwum)

GIS informuje, że firma Lactalis, w związku z zaangażowaniem się francuskiej strony rządowej w sprawę, zdecydowała o rozszerzeniu procesu wycofywania produktów potencjalnie zanieczyszczonych salmonellą. Proces wycofywania obejmuje także produkty dostarczone do Polski.

Francuska firma zdecydowała o rozszerzeniu procesu wycofywania produktów mlecznych potencjalnie zanieczyszczonych na wszystkie produkty wyprodukowane w zakładzie w Craon we Francji, bez rozróżnienia na numer partii i datę minimalnej trwałości.

Jak podaje na swojej stronie GIS, rozszerzenie wycofywania na wszystkie produkty wyprodukowane w ww. zakładzie nie oznacza, że wszystkie produkty są potencjalnie zanieczyszczone. Wszystkie partie mleka w proszku dla niemowląt, kaszek i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego wyprodukowane w zakładzie w Craon podlegają obecnie wycofaniu przez firmę Lactalis ze wszystkich miejsc, do których ww. produkty zostały dostarczone.

Zgodnie z listą odbiorców przekazaną w systemie Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) przez władze Francji, rozszerzony proces wycofywania obejmuje również produkty dostarczone do Polski.

Chodzi o produkty Babydream dostarczane do firmy Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. Z dniem 17 stycznia 2018 r. Rossmann podjął decyzję o rozpoczęciu wycofywania poszczególnych produktów z obrotu. 

GIS na stronie podaje, które preparaty mleczne podlegają wycofaniu.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę (17 stycznia), że nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, iż produkty mleczne dla niemowląt francuskiej firmy Lactalis, potencjalnie zanieczyszczone bakterią Salmonella Agona, trafiły na polski rynek.

Więcej: https://gis.gov.pl/

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH