GLG Pharma o współpracy w zakresie rozwoju testu diagnostycznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   22-09-2017, 09:49

GLG Pharma o współpracy w zakresie rozwoju testu diagnostycznego W ramach zawartej umowy, Pure Biologics będzie odpowiedzialne za dostarczenie przeciwciał

GLG Pharma rozpoczęła współpracę z Pure Biologics – firmą specjalizującą się w prowadzeniu badań kontraktowych z zakresu produkcji, oczyszczania i analizy rekombinowanych białek oraz rozwoju metod pomiarowych.

Celem rozpoczynającej się współpracy jest dostarczenie przez Pure Biologics odczynników i przeciwciał na potrzeby rozwoju testu diagnostycznego w projekcie terapii w potrójnie negatywnym raku piersi (TNBC).

W ramach zawartej umowy, Pure Biologics będzie odpowiedzialne za dostarczenie przeciwciał, które będą elementem opracowywanego testu diagnostycznego badającego poziom ekspresji aktywowanego białka STAT-3 oraz odczynników do prac badawczych nad jego optymalizacją.

Test stanowi istotny element badania klinicznego, które zamierza przeprowadzić GLG w projekcie TNBC. Pozwoli on na wspieranie wczesnej diagnostyki nowotworowej oraz na monitorowanie postępów prowadzonej terapii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH