Globalne partnerstwo na rzecz rozwoju szczepionek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   23-02-2016, 13:22

Globalne partnerstwo na rzecz rozwoju szczepionek Nowy projekt, który ma pomóc w walce z chorobami zakaźnymi

Firma Sanofi Pasteur podpisała porozumienie z Human Vaccines Project Inc. w sprawie częściowego finansowania partnerstwa publiczno-prywatnego o charakterze non-profit. Porozumienie ma skupiać ośrodki akademickie oraz partnerów branżowych wokół idei rozwiązania zasadniczych problemów, spowalniających rozwój szczepionek.

Celem porozumienia jest również wypracowanie rozwiązań immunoterapeutycznych w celu lepszego poznania ludzkiego układu odpornościowego. Projekt ma formę globalnego konsorcjum.

Idea projektu narodziła się w ramach Międzynarodowej Inicjatywy na rzecz Szczepionki przeciw AIDS (International AIDS Vaccine Initiative, IAVI) i jest realizowana przy wsparciu akademickich ośrodków badawczych, a także partnerów branżowych i organizacji non-profit.

Współpraca ma na celu wyeliminowanie głównych barier naukowych, utrudniających opracowywanie nowych szczepionek i metod immunoterapeutycznych. Rolą Sanofi Pasteur jest zapewnienie wsparcia finansowego na rzecz nadzoru, koordynacji oraz prowadzenia działalności naukowej i administracyjnej programu badawczego Human Vaccines Project w 2016 roku.

Przekazane środki zostaną wykorzystane do rozpoczęcia i przeprowadzenia badań pilotażowych, budowania partnerstw w obrębie społeczności interesariuszy oraz stworzenia infrastruktury i ustanowienia wsparcia operacyjnego dla programu badawczego Human Vaccines Project.

Realizacja projektu, który poparło 35 specjalistów z dziedziny szczepionek z całego świata, wymaga pozyskania w okresie najbliższej dekady kwoty 1 mld dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH