Globalne zmiany w strukturze organizacyjnej Sanofi

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   24-07-2015, 13:04

Globalne zmiany w strukturze organizacyjnej Sanofi Zmiany w strukturze organizacyjnej Sanofi

Firma Sanofi ogłosiła plany reorganizacji spółki poprzez utworzenie pięciu globalnych jednostek organizacyjnych (business units): leków ogólnego przeznaczenia i tynków wschodzących, opieki specjalistycznej, diabetologii i chorób sercowo-naczyniowych, Sanofi Pasteur oraz Merial.

Nowa struktura firmy zostanie wprowadzona z początkiem stycznia 2016 roku. W razie konieczności zostanie wdrożona procedura konsultacji prawnych i społecznych. 

Sanofi zamierza skoncentrować się na wypracowaniu znaczącego wzrostu poprzez wprowadzenie na rynek sześciu nowych leków jeszcze w 2015 roku oraz sukcesywne wprowadzanie kolejnego nowego preparatu co 6 miesięcy w latach 2016–2018.  
 
Globalną jednostką organizacyjną ds. leków ogólnego przeznaczenia i rynków wschodzących pokieruje Peter Guenter, a w jej skład wejdą następujące działy: produkty dojrzałe, leki generyczne, produkty wydawane bez recepty oraz wszystkie filie działające na rynkach wschodzących.

Dyrektorem jednostki ds. opieki specjalistycznej zostanie David Meeker. Nazwa jednostki zostanie zmieniona na Sanofi Genzyme i obejmie leki stosowane w chorobach rzadkich, stwardnieniu rozsianym, onkologii i immunologii, w tym dwa produkty biologiczne znajdujące się w fazie badań (sarilumab i dupilumab).

Osobą odpowiedzialną za kierowanie strukturę dot. diabetologii i chorób sercowo-naczyniowych zostanie Pascale Witz. Nowa struktura obejmie działy leków stosowanych w walce z cukrzycą i chorobami układu krążenia, włącznie z preparatem Praluent (alirokumab), który jest obecnie rejestrowany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Europejską Agencję Leków (EMA).  

Sanofi Pasteur i Merial to jednostki, które będą kontynuować zarządzanie bieżącym portfelem produktów, obejmującym szczepionki i preparaty zdrowotne przeznaczone dla zwierząt. Olivier Charmeil będzie nadal kierować Sanofi Pasteur, natomiast Carsten Hellmann pozostanie na stanowisku dyrektora Merial.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH