Globalne zmiany w strukturze organizacyjnej Sanofi

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   24-07-2015, 13:04

Globalne zmiany w strukturze organizacyjnej Sanofi Zmiany w strukturze organizacyjnej Sanofi

Firma Sanofi ogłosiła plany reorganizacji spółki poprzez utworzenie pięciu globalnych jednostek organizacyjnych (business units): leków ogólnego przeznaczenia i tynków wschodzących, opieki specjalistycznej, diabetologii i chorób sercowo-naczyniowych, Sanofi Pasteur oraz Merial.

Nowa struktura firmy zostanie wprowadzona z początkiem stycznia 2016 roku. W razie konieczności zostanie wdrożona procedura konsultacji prawnych i społecznych. 

Sanofi zamierza skoncentrować się na wypracowaniu znaczącego wzrostu poprzez wprowadzenie na rynek sześciu nowych leków jeszcze w 2015 roku oraz sukcesywne wprowadzanie kolejnego nowego preparatu co 6 miesięcy w latach 2016–2018.  
 
Globalną jednostką organizacyjną ds. leków ogólnego przeznaczenia i rynków wschodzących pokieruje Peter Guenter, a w jej skład wejdą następujące działy: produkty dojrzałe, leki generyczne, produkty wydawane bez recepty oraz wszystkie filie działające na rynkach wschodzących.

Dyrektorem jednostki ds. opieki specjalistycznej zostanie David Meeker. Nazwa jednostki zostanie zmieniona na Sanofi Genzyme i obejmie leki stosowane w chorobach rzadkich, stwardnieniu rozsianym, onkologii i immunologii, w tym dwa produkty biologiczne znajdujące się w fazie badań (sarilumab i dupilumab).

Osobą odpowiedzialną za kierowanie strukturę dot. diabetologii i chorób sercowo-naczyniowych zostanie Pascale Witz. Nowa struktura obejmie działy leków stosowanych w walce z cukrzycą i chorobami układu krążenia, włącznie z preparatem Praluent (alirokumab), który jest obecnie rejestrowany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Europejską Agencję Leków (EMA).  

Sanofi Pasteur i Merial to jednostki, które będą kontynuować zarządzanie bieżącym portfelem produktów, obejmującym szczepionki i preparaty zdrowotne przeznaczone dla zwierząt. Olivier Charmeil będzie nadal kierować Sanofi Pasteur, natomiast Carsten Hellmann pozostanie na stanowisku dyrektora Merial.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH