Globalny rynek leków stymulowany przez nowe terapie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: QuintilesIMS/ rynekaptek.pl   19-12-2016, 08:01

Globalny rynek leków stymulowany przez nowe terapie

W ciągu najbliższych pięciu lat rozwój rynku globalnego będzie stymulowany przez rekordowo wysoką liczbę nowych leków wprowadzonych do leczenia - wynika z raportu opublikowanego przez QuintilesIMS Institute ”Outlook for Global Medicines through 2021”.

Wartość globalnego rynku farmaceutycznego w 2021 roku wyniesie prawie 1,5 bln dolarów. Po osiągnięciu dotychczasowego, rekordowego poziomu, tempo wzrostu powróci do niższych wartości.

Obecne zaangażowanie w prace badawczo-rozwojowe (R&D) będzie skutkowało wprowadzeniem dużej liczby nowych leków. Przyniesie to wymierne korzyści pacjentom, szczególnie w kontekście skuteczności i efektywności prowadzonych terapii. Wprowadzanie nowych, przełomowych leków i jednocześnie, często niewystarczające w świetle niezaspokojonych potrzeb zdrowotnych, środki finansowe będą zwiększały nacisk na ocenę farmakoekonomiczną prowadzonych terapii.

Patenty na leki wygasają
Według najnowszego raportu opublikowanego przez QuintilesIMS Institute ”Outlook for Global Medicines through 2021” wartość globalnego rynku leków w 2021 roku, liczona w cenach producenta netto, szacowana jest na 1,5 bln dolarów. Oznacza to 33% wzrost wartościowy, czyli o 367 mld dolarów więcej względem 2016 roku. Średnioroczny wzrost wartościowy (CAGR 2017-2021) globalnego rynku leków osiągnie tempo na poziomie 4%-7%.

Spodziewane jest zatem wyhamowanie wzrostu z poziomu 9% zanotowanego w 2014 i 2015 roku, który związany był przede wszystkim z wprowadzeniem przełomowych terapii stosowanych w leczeniu WZW C oraz chorobach nowotworowych. Zakłada się, że niższe tempo wzrostu będzie wynikać także z kontynuacji presji na obniżanie cen, ze spowolnienia wzrostu ilościowego na rynkach dynamicznego wzrostu i z wygaśnięcia ochrony patentowej.

W ciągu najbliższych pięciu lat rozwój rynku globalnego będzie stymulowany przez rekordowo wysoką liczbę nowych leków wprowadzonych do leczenia. Zakłada się, że z ponad 2 200 substancji aktywnych, będących obecnie w końcowej fazie rozwoju, w ciągu kolejnych pięciu lat co roku do obrotu wprowadzanych będzie średnio 45 nowych leków.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH