Go Global - czyli diagnoza polskiego sektora farmaceutycznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   01-07-2011, 16:51

1 lipca rusza program „Go Global! Polish Pharma”. W ramach projektu ma zostać przygotowany raport diagnozujący obecną sytuację polskiego sektora farmaceutycznego.

 Z badania „Innowacja z Polski”, przeprowadzonego przez PBS DGA wynika, że co trzeci Polak uważa właśnie medycynę i farmację za branże z największym potencjałem rozwoju. Pojawienie się innowacyjnych produktów w tych właśnie obszarach Polacy uznają za najbardziej prawdopodobne.

W ramach projektu „Go Global! Polish Pharma” ma zostać przygotowany raport diagnozujący obecną sytuację polskiego sektora farmaceutycznego i określający czynniki sukcesu ze wskazaniem kluczowych rozwiązań systemowych, umożliwiających rozwój na rynkach międzynarodowych. 

- Raport „Go Global! Polish Pharma” będzie dotyczyć kierunków rozwoju polskiego przemysłu farmaceutycznego jako branży, z którą Polacy wiążą duże nadzieje na pojawienia się innowacyjnych rozwiązań - mówi prof. Krzysztof Rybińsk, były wiceprezes NBP, partner Ernst&Young.

Projekt zakłada też promowanie potencjału i dokonań polskiej medycyny i farmacji na rynku krajowym i na skalę międzynarodową, wpisując się 
w założenia wzrostu gospodarczego, jako jednego z celów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH