GOIA: aptekarzu, poprzyj słuszną sprawę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GOIA/rynekaptek.pl   29-07-2015, 15:29

GOIA: aptekarzu, poprzyj słuszną sprawę Apteka pełni nocne dyżury za darmo, na zasadzie dyktatu

Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska zachęca aptekarzy posiadających konto na fb o poparcie inicjatywy dotyczącej nocnych dyżurów aptek. Ilość głosów na ten pomysł może się przełożyć na jego szybszą realizację - przekonuje.

GOIA prosi o "lajkowanie" testu pt: "Nocne dyżury aptek zgodne z ustrojem politycznym kraju", dostępnego pod adresem: https://www.pytamyobywateli.pl/.

"Nakaz dyżurowania aptek w nocy i w dni świąteczne opiera się na ustroju feudalnym. Apteka musi pełnić dyżur nocny bezpłatnie nakazany przez powiat bez względu na to czy do apteki w tym czasie przyjdzie ktokolwiek i czy istnieją rzeczywiste potrzeby aby właśnie ta apteka była otwarta w nocy. Jak Rada Powiatu każe, tak apteka musi" - brzmi tekst komunikatu.

Dalej: "Smutne w tym jest to, że apteka musi zarobić na to, a zarobek ma z marży na lekach. I jeżeli w rejonie wszystkie apteki ponoszą koszty dyżurowania, to wszystkie muszą podnieść ceny leków, a przez to jest to niezauważalne, bo średnio we wszystkich tak jest. Są miejsca, gdzie warto pełnić dyżur i jest to nawet dochodowe. Tam apteki same zgłaszają się do bycia otwartą przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni w tygodniu. Smutne jest, że pańszczyzną jest bezpłatne pełnienie dyżuru nakazanego na podstawie dyktatu powiatu, bo ma się aptekę"

"Smutne jest, że inne służby takie jak pogotowie, lekarze, straż pożarna, policja są opłacane przez państwo za pełnienie dyżuru nocnego. Za czasów komuny apteki były państwowe i właściciel, czyli państwo, ustalał zasady i ponosił tego koszty. Teraz mamy prywatne apteki i nikt ich nie słucha. Aptekarze są słabą grupą zawodową, co oznacza, że można ich gnębić? Przez tyle kadencji sejmu, licząc od 1989 roku, był tylko jeden poseł farmaceuta i to przez jedynie 2 lata. Kogo więc obchodzi to, że aptekarze są gnębieni, wyzyskiwani w mieniu prawa?" - pisze autor informacji.

Tekst znalazł się na stronie www.pytmyobywateli.pl, finansowanej przez KW Platforma Obywatelska RP. Jak informuje PO, partia pracuje nad nowym programem wyborczym. "Mamy pomysły na dobrą zmianę dla Was, dla naszego kraju. Chcemy je z Wami przedyskutować, dowiedzieć się, co o nich sądzicie. Chcemy także usłyszeć, jakie rozwiązania Wy proponujecie. I dlatego stworzyliśmy tę stronę. Tu możecie skomentować nasze pomysły, przedyskutować je. Tutaj możecie też przekazać nam Wasze propozycje" - informują autorzy strony.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH