GOIA prosi NFZ o niewyłączanie e-dostępu w dni powszednie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./GORA/rynekaptek.pl   02-11-2015, 14:46

GOIA prosi NFZ o niewyłączanie e-dostępu w dni powszednie W wirtualnym świecie także obowiązuje savoir vivre - administratorzy nie powinni o tym zapominać

Dr Paweł Chrzan, prezes Gdańskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, zwrócił się do pomorskiego NFZ ws. przerw w funkcjonowaniu portalu świadczeniodawcy. Przerwy nie powinny być w dni powszednie. W internecie też obowiązuje savoir vivre - uważa.

Planowana przez NFZ przerwa nastąpiła 2 października w poniedziałek i trwać miała do godz. 20. Taka konserwacja systemu, zdaniem Chrzana, nie może być przeprowadzana wtedy, kiedy jest największe obciążenie raportowaniem. Nie jest to pierwsze tego typu działanie ze strony tego oddziału NFZ.

„Kolejna konserwacja systemu w trakcie wysyłania zestawień refundacyjnych powoduje zachwianie i tak już złej płynności finansowej aptek na terenie Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Przy ustawowo zagwarantowanych terminach przetworzenia zestawień i generowania szablonów, każdy dodatkowy dzień zmniejsza ten margines i rodzi niezadowolenie aptekarzy” – pisze prezes GOIA.

Prezes apeluje, aby konieczne prace informatyczne były przeprowadzane w takich terminach, kiedy system nie wymaga użytkowania, którego brak może wpłynąć na destabilizację pracy aptek.

Konserwacje systemów informatycznych są niezbędne do prawidłowego ich funkcjonowania. Jednak administratorzy powinni zdawać sobie sprawę, że to użytkownik jest tutaj najważniejszy. W elektronicznej bankowości rozwiązaniem są godziny nocne lub dni wolne od pracy. Podobnie dostosowują się do klienta inne instytucje.

Przeglądnęliśmy kilka informacji o planowanych konserwacjach w innych oddziałach NFZ, a także w Centrali i okazuje się, że były one przeprowadzane właśnie w godzinach nocnych lub w dni wolne od pracy.

W wirtualnym świecie również obowiązuje savoir vivre, co pomaga w utrzymaniu dobrych relacji partnerskich, także biznesowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH