Grant NCBiR na projekty kardiologiczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Medinice/ rynekaptek.pl   20-12-2017, 13:06

Grant NCBiR na projekty kardiologiczne Łącznie Grupa Medinice pozyskała już ponad 30 mln zł dotacji (fot. archiwum)

Medinice, spółka skupiająca się na komercjalizacji technologii kardiologicznych, otrzymała 20 mln zł bezzwrotnej dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa - informuje firma w komunikacie.

- Tworzymy działalność funduszu zalążkowego, tzw. seed fund, który będzie inwestował 1-3 mln zł w pojedyncze przedsięwzięcia, obejmując w nich do 49% udziałów. Wsparcie z NCBiR w postaci 20 mln zł oraz nasz wkład własny 5 mln zł sprawiają, że zakładamy zainwestowanie łącznie 25 mln zł w kilkanaście projektów w okresie do trzech lat – mówi Sanjeev Choudhary, prezes zarządu Medinice SA.

Łącznie Grupa Medinice pozyskała już ponad 30 mln zł dotacji, z czego projekty zakończone i rozliczone miały wartość ponad 2 mln zł, a największym obecnie realizowanym projektem – poza funduszem MediAlfa – jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego nowych technologii w dziedzinie elektrofizjologii i kardiochirurgii w Rzeszowie (8,1 mln zł dofinansowania przy 10,2 mln zł kosztów kwalifikowanych).

Medinice w ramach uruchamianego funduszu MediAlfa zamierza inwestować w projekty technologii medycznych na wstępnym etapie rozwoju – od pomysłu i koncepcji do wyjścia z fazy laboratoryjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH