Grecja: farmaceuci znowu będą protestować

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   26-01-2016, 14:33

Grecja: farmaceuci znowu będą protestować Grecy strajkuja przeciwko reformie systemu emerytalnego. Fot. Janusz Maciejowski

W proteście przeciwko rządowym planom reformy systemu emerytalnego strajkują dziś (26 stycznia) w Grecji marynarze. Na 4 lutego zaplanowano strajki prawników, notariuszy, aptekarzy, lekarzy i innych przedstawicieli wolnych zawodów.

Planowana przez rząd Aleksisa Ciprasa reforma systemu emerytalnego, której wierzyciele Grecji domagają się w zamian za dalszą pomoc, przewiduje znaczne cięcia finansowe: zredukowanie wszystkich nowych emerytur średnio o 15 proc., a także zwiększenie składki emerytalnej, zarówno w części płaconej przez pracowników, jak i przez pracodawców - przypomina PAP.

Znacznie mają też wzrosnąć składki emerytalne płacone przez przedstawicieli wolnych zawodów, w tym przez prawników i aptekarzy.

W sierpniu 2015 roku Europejski Bank Centralny i MFW uzgodniły z władzami Grecji trzeci program pomocowy na kwotę 86 mld euro, zakładający pomoc w zamian za kolejne oszczędności, reformy i prywatyzację państwowych firm.

Ministerstwo pracy szacuje, że Grecja przeznacza na emerytury 17,5 proc. PKB, podczas gdy europejska średnia wynosi 11,5 proc.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH