Grecja znosi zakaz eksportu leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: StER/ rynekaptek.pl   11-09-2015, 11:19

Grecja znosi zakaz eksportu leków Grecja znosi zakaz eksportu leków, ale monitoruje sytuację

Grecka Agencja Leków (EOF) poinformowała o zniesieniu zakazu eksportu, jaki w lipcu b.r. wprowadzony został w odniesieniu do 25 typów leków - informuje Stowarzyszenie Eksporterów Równoległych StER.

Konieczność ograniczenia eksportu była uzasadniana obawami o możliwość wystąpienia niedoborów produktów leczniczych na rynku, w tym istotnego nasilenia tego zjawiska w sytuacji opuszczenia przez Grecję strefy euro.

O blokadę eksportu zabiegali producenci, reprezentowani przez European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations, argumentując, że takie działania są konieczne, aby zapobiec drenażowi greckiego rynku z leków.

Z kolei European Association of Euro Pharmaceutical Companies, zrzeszające firmy zajmujące się dystrybucja równoległą, przeciwstawiało się tej linii argumentacji tłumacząc, że producenci leków chcą wykorzystać grecki kryzys dla swoich interesów handlowych.

W komunikacie z 8 września br. Agencja zaznaczyła, że będzie kontynuowała monitorowanie sytuacji na rynku i może podjąć dalsze kroki w przypadku wystąpienia problemu z zaopatrzeniem w leki. Jednocześnie stwierdziła, że zarówno producenci jak i hurtownie mają obowiązek zapewnienia odpowiednich i ciągłych dostaw, które pokrywają zapotrzebowanie pacjentów w Grecji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH