Grzegorz Kucharewicz poza Sejmem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: poranny.pl, parlamentarny.pl/ rynekaptek.pl   26-10-2015, 19:47

Grzegorz Kucharewicz poza Sejmem

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników wyborów. Ale wszystko wskazuje na to, że i tym razem farmaceuci nie będą mieli swojej reprezentacji. Lepiej poszło środowisku lekarskiemu.

Znane są już pełne wyniki wyborów parlamentarnych 2015 w województwie podlaskim, z okręgu nr 24, gdzie kandydował z list PiS Grzegorz Kucharewicz, prezes NRA.

Ponieważ wyniki wyborów nie są jeszcze ogłoszone w skali całego kraju, są to ciągle wyniki nieoficjalne.

W regionie zwyciężyła PiS, zdobywając 45,38 proc. (197 575 głosów), Platforma Obywatelska - 16,74 procent.

Posłami PiS będą: Krzysztof Jurgiel (44 620 głosów - najwięcej w okręgu), Jarosław Zieliński (28 865), Dariusz Piontowski (28 378), Lech Kołakowski (15 106), Jacek Żalek (12 370), Jacek Bogucki (9 707), Bernardeta Krynicka (7 624), Kazimierz Gwiazdowski (6 787). Ważą się losy mandatu Henryka Wnorowskiego (6 431 głosów). Czy wejdzie on do Sejmu, zależy od tego czy PSL przekroczy próg wyborczy w skali kraju.

Lepiej poszło lekarzom. Do Sejmu (nadal nieoficjalnie) dostał się ponownie Bartosz Arłukowicz startujący do Sejmu w tegorocznych wyborach z ostatniego miejsca na liście PO w Szczecińskim. Zdobywając ponad dwadzieścia tysięcy głosów uzyskał drugi wynik wśród kandydatów PO do Sejmu.

Senatorami zostali wybrani m.in. Alicja Chybicka, b. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Konstanty Radziwiłł i b. minister zdrowia, Andrzej Wojtyła.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH