Grzegorz Kucharewicz: również uważam, że podstawą siły NRA jest jednoczenie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GK/ rynekaptek.pl   27-01-2016, 15:27

Grzegorz Kucharewicz: również uważam, że podstawą siły NRA jest jednoczenie Szef NRA o przyszłości aptekarzy i samorządu aptekarskiego

Jeżeli Minister Zdrowia będzie chciał regulować opiekę farmaceutyczną na zasadach niekorzystnych dla polskich farmaceutów i poza Naczelną Radą Aptekarską, zawsze będę „strzelał focha” - stwierdza prezes NRA, Grzegorz Kucharewicz.

Poniżej przedstawiamy opinię dr Grzegorza Kucharewicza, prezesa NRA, w odpowiedzi na publikację wywiadu z Elżbietą Piotrowską-Rutkowską, kandydatką na szefa Naczelnej Rady Aptekarskiej.

"25 stycznia 2016 r. na portalu rynekaptek.pl ukazał się wywiad z panią Elżbietą Piotrowską-Rutkowską, w którym deklaruje swój udział w wyborach na prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej. Kandydatka przedstawia kierunki działań, jakie jej zdaniem należy podjąć w celu poprawy pozycji samorządu oraz w celu zapewnienie efektywności jego działania. Wiele kwestii poruszonych przez panią Piotrowską-Rutkowską zasługuje na uwagę. Tak jak pani Piotrowska- Rutkowska uważam, że podstawą siły Naczelnej Rady Aptekarskiej jest spajanie i jednoczenie w celu realizacji podstawowych działań istotnych dla farmaceutów.

Przyznając rację pani Piotrowskiej-Rutkowskiej, zapytuję, gdzie pani prezes była przez osiem lat działania w organach samorządowych, gdzie znajdę wyraz realizacji przez nią haseł głoszonych dzisiaj jako hasła wyborcze. Zastanawiam się również, czy wiarygodną jest osoba, która poza hasłami nie jest w stanie wykazać się jakimikolwiek działaniami potwierdzającymi umiejętność zespołowej pracy, lojalność wobec pozostałych członków Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz umiejętność łączenia wokół siebie osób o różnych poglądach i dążących do realizacji różnych celów. Aby spajać działania wszystkich okręgowych izb, zaniechać należy przede wszystkim postępowań dzielących. Nie jest bowiem sztuką występowanie w opozycji do poglądów części zespołu, sztuką jest wypracowanie wspólnego poglądu.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH