Grzegorz Kucharewicz: środowisko jest oburzone wypowiedzią Petru

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Dzień Dobry Białystok/ rynekaptek.pl   02-10-2015, 11:46

Grzegorz Kucharewicz: środowisko jest oburzone wypowiedzią Petru Szef aptekarzy komentuje wypowiedź ekonomisty nt. marż aptecznych

Prezes NRA, Grzegorz Kucharewicz, skomentował opinię kandydata na posła, Ryszarda Petru, na temat marż aptecznych: - Totalna niewiedza ekonomiczna, ignorancja i populizm.

W taki sposób Grzegorz Kucharewicz (na zdj. z lewej), prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, odniósł się do sprawy marży aptek na leki. W Białymstoku spotkał się z dziennikarzami i wyjaśniał, jakie są największe bolączki i problemy branży.

Państwo powinno odbudować zaufanie pacjentów do instytucji, które zajmują się zaopatrywaniem ich w lekarstwa. Wielu nie stać na wykupowanie niezbędnych leków i muszą odchodzić od okienek w aptekach z niczym - mówił prezes Kucharewicz, podczas spotkania z dziennikarzami w Białymstoku.

W spotkaniu uczestniczył też poseł PiS Dariusz Piontkowski - informuje portal Dzień Dobry Białystok.

Dr Kucharewicz podkreślił, że Polska jest krajem z najwyższym procentowo udziałem pacjenta w odpłatności za leki w Europie - wynosi on ponad 70%.

– Mam na myśli cały czas leki refundowane. Wspomnę jeszcze, że Ryszard Petru stwierdził, że marże na leki wynoszą 100, 200 nawet 400%. Jest to przejaw totalnej niewiedzy ekonomicznej w tym zakresie i ignorancji. Nasze środowisko jest oburzone. Nie można tak populistycznie wypowiadać się i absolutnie konfliktować pacjentów z nami – aptekarzami – powiedział Grzegorz Kucharewicz.

Przypomniał również, że apteki, szczególnie indywidualne, są w bardzo trudnej sytuacji i one tak naprawdę są na straconej pozycji. Jeśli państwo nie zajmie się tym problemem, to takie punkty znikną, a dostępność dla pacjenta nie legnie poprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH