GSK: 90 proc. zgód na upublicznienie faktu współpracy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GSK/ rynekaptek.pl   30-06-2016, 12:08

GSK: 90 proc. zgód na upublicznienie faktu współpracy

Do 30 czerwca br. wszystkie firmy farmaceutyczne należące do INFARMY upublicznią świadczenia przekazane przedstawicielom zawodów medycznych i organizacjom ochrony zdrowia za rok 2015 - przypomina GSK.

W porównaniu z innymi sygnatariuszami „Kodeksu Przejrzystości” GSK wyróżnia się najwyższym poziomem transparentności: aż 90% indywidualnych osób i organizacji, które otrzymały wynagrodzenie w ramach współpracy z GSK w roku 2015, zgodziło się na upublicznienie swoich indywidualnych danych - nie kryje satysfakcji globalny koncern.

"Równolegle, firma od lat wprowadza pionierskie, na tle branży farmaceutycznej, zmiany w sposobie prowadzenia działalności biznesowej, ograniczając do minimum świadczenia na rzecz indywidualnych lekarzy poprzez całkowite zaprzestanie zatrudniania ich do prowadzenia wykładów oraz sponsorowania ich udziału w konferencjach naukowych" - informuje firma w informacji prasowej.

Dodaje, że jest to odpowiedź na rosnące oczekiwania społeczne dotyczące przejrzystości w relacjach firm farmaceutycznych z uczestnikami systemu ochrony zdrowia - w tym Przedstawicielami Zawodów Medycznych (HCP) oraz Organizacjami Ochrony Zdrowia (HCO).

Jak przypomina koncern, GSK nie angażuje odpłatnie lekarzy do działań promocyjnych. Współpracuje z nimi wyłącznie w obszarze doradztwa na potrzeby wewnętrzne spółki.

Z danych raportu przejrzystości za 2015 rok wynika, że na taką współpracę (rady konsultacyjne i wewnętrzne szkolenia) z 13 lekarzami wydano 31 666 zł.

Procent publikacji danych na poziomie indywidualnym wyniósł 92,3 procenta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH