GSK na nowej ścieżce kontaktów ze środowiskiem medycznym

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gsk, ms/rynekaptek.pl   14-10-2014, 09:47

GSK na nowej ścieżce kontaktów ze środowiskiem medycznym GSK o kontaktach z branżą medyczną

Andrew Witty, prezes GlaxoSmithKline, potwierdza informacje, że GSK rezygnuje z bezpośredniego sponsorowania udziału indywidualnych lekarzy w konferencjach naukowych.

GSK przypomina, iż firmy innowacyjne, zrzeszone w europejskiej organizacji EFPIA (Europejska Federacja Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych), podjęły kolejny krok, zmierzający do poprawy przejrzystości kontaktów branży farmaceutycznej ze środowiskiem medycznym. Firmy zapowiedziały ujawnienie wszelkich płatności na rzecz indywidualnych lekarzy, związanych z ich zaangażowaniem na potrzeby prowadzonych działań edukacyjnych oraz ze sponsorowaniem udziału w kongresach naukowych. Będąc sygnatariuszem nowego kodeksu etycznego EFPIA, firma GSK również rozpocznie publikację tych danych począwszy od 2016 r.

Ważne, że GSK zrezygnuje z bezpośredniego sponsorowania udziału indywidualnych lekarzy w konferencjach naukowych. Chodzi o osoby, które są uprawnione do przepisywania leków na receptę, bądź mogą mieć wpływ na preskrypcję leków. Zamiast tego, firma będzie stawiać na rozwój wiedzy medycznej poprzez niezależne formy grantów edukacyjnych. Pieniędzmi zarządzać mają zewnętrzne, niezależne organizacje medyczne. To od ich decyzji będzie zależał rozdział środków na programy edukacyjne. GSK nie będzie mieć na te decyzje żadnego wpływu – zapowiada Andrew Witty.

Nowe zasady będą tak zaprojektowane, aby zwiększać przejrzystość działania firmy i doprowadzić do sytuacji, aby zawsze podczas rozmów z przedstawicielem ochrony zdrowia, na pierwszym miejscu znajdowało się dobro pacjenta.

Andrew Witty zapewnia, że GSK będzie w dalszym ciągu realizować płatności na rzecz ekspertów medycznych za prowadzenie badań klinicznych sponsorowanych, działania doradcze oraz badania rynkowe. GSK zapowiada, że będzie dążyć do maksymalnej przejrzystości w ujawnianiu płatności za te usługi.

Nowy system wynagradzania dla zespołów sprzedaży zostanie w pełni zaimplementowany we wszystkich krajach, w których działa GSK, od początku 2015 r. Z kolei do końca 2014 r. GSK odejdzie od indywidualnych celów sprzedażowych dla wszystkich pracowników, którzy pracują bezpośrednio z lekarzami przepisującymi produkty farmaceutyczne. Pracownicy zespołów sprzedaży będą oceniani i wynagradzani za wiedzę, kompetencje i zgodność postępowania z zasadami i wartościami GSK. 

Więcej: www.gsk.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH