Harmonogram powinien być 24-godzinny...

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pleszew.naszemiasto.pl/ rynekaptek.pl   27-02-2018, 10:01

Harmonogram powinien być 24-godzinny... Wojewoda Uzuał, że dostępność do aptek powinna być całodobowa, bowiem tylko w ten sposób zabezpieczy potrzeby mieszkańców (fot. archiwum)

Wojewoda Wielkopolski w swoim rozstrzygnięciu nadzorczym orzekł nieważność uchwały rady powiatu pleszewskiego ze względu na istotne naruszenie prawa. W rozstrzygnięciu zauważa, że harmonogram powinien być 24-godzinny - informuje portal naszemiasto.pl.

- Wojewoda miał zastrzeżenia, co do harmonogramu dotyczącego dyżurów aptek. Stwierdził, że podjęta przez Radę Powiatu uchwała nie zabezpiecza w pełni interesu mieszkańców i wprost wskazuje jak harmonogram powinien wyglądać - tłumaczy starosta pleszewski Maciej Wasielewski.

Uznał, że dostępność do aptek powinna być całodobowa, bowiem tylko w ten sposób zabezpieczy potrzeby mieszkańców.

- Wojewoda w swoim rozstrzygnięciu zauważa, że harmonogram powinien być 24-godzinny. Nie możemy rozpatrywać, czy iść aptekarzom na rękę z dyżurami. Każdy przypadek musi być zabezpieczony i zwykłe funkcjonowanie nie ma z tym nic wspólnego. Mają być dyżury 24-godzinne i nie będziemy mieli wyjścia, i taki harmonogram będziemy musieli ustalić - ochoczo zapowiedział zauważył starosta.

Więcej: http://pleszew.naszemiasto.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH