HAYS: kandydaci z FMCG pasują do leków OTC i suplementów diety

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Hays/ rynekaptek.pl   21-06-2016, 10:02

HAYS: kandydaci z FMCG pasują do leków OTC i suplementów diety

Zmiana kierunku rozwoju branży przekłada się na zmianę nastrojów i trendów na rynku pracy. Mamy do czynienia z tworzeniem się rynku kandydata oraz trendem pozyskiwania kandydatów z innych obszarów zawodowych - uważają eksperci Hays.

Zmiany w kierunku rozwoju firm farmaceutycznych sprawiają, że branża będzie potrzebowała jeszcze więcej specjalistów w zakresie badań klinicznych, a więc procedur, bezpieczeństwa, testowania oraz zarządzania danymi - prognozuje Hays Poland

Zwiększenie kosztów wprowadzenia nowego leku na rynek sprawia, że dotychczasowe, standardowe procesy tworzenia substancji i rozwoju farmaceutyków, przestają być wydajne. Na taki stan rzeczy ma wpływ większa liczba obowiązujących regulacji i procedur, narzucających na producentów leków obowiązek wydłużania i zwielokrotniania przeprowadzanych testów klinicznych.

Kierunki rozwoju
Ujęcie globalne pokazuje, że wiele farmaceutyków nie zostaje dopuszczonych do użytku już na końcowym etapie wprowadzania na rynek, co przekłada się na wzrost ryzyka prowadzenia działalności w sektorze farmaceutycznym - przypominają analitycy Hays.

Dywersyfikacja źródeł dochodu sprawia, że koncerny farmaceutyczne rozwijają się w dziedzinach niszowych, w których łatwiej osiągnąć finansowy sukces. Jednym z popularnych obszarów rozwojowych staje się rynek szczepionek, na które w ostatnim czasie obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie. Jest to rezultatem rosnącej klasy średniej w Indiach i Chinach, ale również odnotowanych epidemii chorób zakaźnych.

Drugim kierunkiem rozwoju stają się tzw. leki sieroce, czyli specyfiki stosowane w leczeniu chorób dotykających mniej niż 200 tysięcy ludzi na świecie. Mimo że zapotrzebowanie na tego typu farmaceutyki jest bardzo ograniczone, to wiele koncernów farmaceutycznych dostrzega w tym niszowym rynku korzyści – wyłączność produkcji, możliwość egzekwowania cen oraz ulgi podatkowe związane z rozwojem.

Kolejnym popularnym obszarem jest onkologia, a więc szeroki obszar badań klinicznych, działów medycznych oraz inwestycje w leki biologiczne i biopodobne.

Mobilność jest w cenie

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH