Hays Poland: kto ile zarabia w branży

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   02-02-2015, 11:35

Hays Poland: kto ile zarabia w branży

Branża farmaceutyczna wróci na ścieżkę wzrostów - prognozują eksperci Hays Poland, którzy przygotowali raport płacowy "Trendy na rynku pracy w 2015 roku".

"Większe zapotrzebowanie na suplementy diety wśród społeczeństwa oraz lepsza dywersyfikacja portfeli firm przekłada się na kondycję branży farmaceutycznej. Swój udział w odnotowywanych wzrostach mają również działania polegające na redukcjach w działach sprzedaży, przy jednoczesnym powiększaniu zespołów medycznych doradców z wykształceniem medycznym. Prawdopodobnie dzięki nowym inwestycjom oraz wielu nowym molekułom branża farmaceutyczna wróci na ścieżkę wzrostów" - informują analitycy.

Jeśli chodzi o specjalizacje, mocno rozwija się obszar onkologiczny, oraz leki biopodobne, biologiczne, będące przyszłością rynku farmaceutycznego. W rezultacie odnotowuje się duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru badań klinicznych. Zapotrzebowanie na stanowiska medyczne powiązane są z wprowadzaniem nowych leków w firmach innowacyjnych i większy nacisk na promocję merytoryczną i dostarczanie informacji medycznej.

W 2015 r. większość rekrutacji prowadzonych będzie w obszarze działów medycznych. Przede wszystkim będą to rekrutacje na stanowiska medical advisor, key account manager w obszarze lecznictwa zamkniętego, key account manager w obszarze sieci aptek, czy medical science liaison. Poszukiwani także będą specjaliści znający dobrze jeden, dwa obszary terapeutyczne, ponieważ sytuacje, gdy przedstawiciele firm zajmowali się kilkoma lub kilkunastoma produktami w jednym cyklu zdarzają się coraz rzadziej - przewidują analitycy Hays Poland.

Przykładowe, najczęściej oferowane wynagrodzenia:

Clinical Research Director 25 tys. zł
Clinical Project Manager - 14 tys. zł
Clinical Trial Assistant - 6-7 tys. zł
Pharmacovigilance Manager 14 tys. zł
Pharmacovigilance Specialist - 8 tys. zł
R&D Director - 28 tys. zł
REP Med - 6 tys. zł
REP Farm - 5 tys. zł
Sales Director - 28 tys. zł,
Marketing Manager - 19 tys. zł
Product Manager Generic - 15 tys. zł,
Product Manager Original - 16,5 tys. zł

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH