HR Excellence in Research dla NIGRiR

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIGRiR/ rynekaptek.pl   28-12-2016, 12:23

HR Excellence in Research dla NIGRiR Logotyp dla Instytutu

21 grudnia Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie dołączył do grona jednostek badawczych mogących pochwalić się Logo HT Excellence in Research.

Znak ten przyznawany jest przez Komisję Europejską tym instytucjom, które wdrażają zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”, tworząc przyjazne środowisko pracy i rozwoju.

Odznaczeni tym logotypem są zobowiązani także do zachowania przejrzystych procesów rekrutacji pracowników naukowych i zapewnienia sprzyjających im warunków pracy oraz rozwoju karier naukowych.

Logo przyznawane jest jednym w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers Komisji Europejskiej, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w Unii Europejskiej i ma przyczynić się do zwiększania liczby pracowników naukowych na Starym Kontynencie.

Komisja Europejska wspiera także instytucje wdrażające zasady europejskiej Karty i Kodeksu, organizując spotkania i dyskusje z udziałem zaangażowanych podmiotów. Ponadto promuje takie ośrodki wśród międzynarodowych organizacji i naukowców jako centra zapewniające ludziom nauki najlepsze warunki pracy i rozwoju.

Znak HR Excellence in Research nie jest przyznawany na zawsze. Instytucje odznaczone tym tytułem co dwa lata podlegają kontroli Komisji Europejskiej, która ma za zadanie stwierdzić, czy dotychczasowa działalność jednostki pozostaje na tym samym wysokim poziomie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH