Ich troje do kupna Polfy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PHF/rynekaptek.pl   25-07-2011, 13:11

Już tylko trzy firmy kontynuują wyścig o przejęcie Polfy Warszawa: krajowe Polpharma i Adamed oraz Grupa Actavis z Islandii.

Zarząd Polskiego Holdingu Farmaceutycznego S.A. ustalił tzw. "krótką listę" inwestorów, którzy zostaną dopuszczeni do negocjacji warunków zakupu akcji Polfy Warszawa S.A. - informuje PHF.

Do fazy negocjacji równoległych zostały zaproszone następujące podmioty: Grupa Kapitałowa Adamed, Zakład Farmaceutyczny "Polpharma" S.A. oraz Grupa Kapitałowa Actavis.

Termin składania ofert minął na początku maja i wówczas lista konkurentów liczyła jeszcze pięć pozycji – oprócz wymienionych firm, znajdowały się na niej ukraińska grupa Arterium oraz chiński Harbin Gloria Pharmaceuticals.

W piątek (22 lipca) po analizie ofert wiążących, wytypowano trzy spółki. Holding będzie prowadził teraz negocjacje, zastrzega jednak, że jeżeli ich wyniki nie będą zadowalające, do gry wrócą Arterium i Harbin Gloria. Zdaniem Artura Woźniaka, prezesa zarządu PHF, spółka rozwija się bardzo dobrze i jest atrakcyjnym podmiotem do przejęcia:

- W 2010 roku dynamika przychodów ze sprzedaży wyniosła 11,3 procent w stosunku do 2009 roku. W tym roku firma zamierza ją zwiększyć o kolejnych 6,1 procent. Gdy spojrzymy na bieżące wyniki spółki, które są zgodne z planem, a wyższe od ubiegłorocznych w tym samym okresie, osiągnięcie tak ambitnych zamierzeń wydaje się całkowicie realne. I to powinno mieć odzwierciedlenie w ofertach kupna spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH