IG Farmacja Polska pyta, co z rozporządzeniem ws. opłat

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: farmacja-polska.org.pl/ rynekaptek.pl   22-05-2015, 15:42

IG Farmacja Polska pyta, co z rozporządzeniem ws. opłat

Izba Gospodarcza Farmacja Polska pyta prezesa URPL o informacje na temat postępu prac nad projektem rozporządzenia MZ w sprawie ustalania i uiszczania opłat za dopuszczenie do obrotu leków.

Izba informuje, że już 4 kwietnia br. przedstawiła swoje stanowisko w związku z opinią Ministra Finansów w ramach uzgodnień zewnętrznych, do ww. projektu rozporządzenia.

"Z niepokojem odbieramy brak jakichkolwiek informacji na temat postępu prac nad projektem, który jest kluczową regulacją dotyczącą wysokości opłat wnoszonych w obszarze rejestracji" - informuje Izba.

Przypomina, że "w trakcie licznych spotkań poświęconych temu tematowi uzyskaliśmy akceptację strony rządowej dla naszych postulatów uzasadniających konieczność pilnej weryfikacji opłat, a w szczególności opłat wnoszonych za zmiany porejestracyjne.

"Prosimy o informację, kiedy możemy spodziewać się zakończenia prac nad rozporządzeniem, które uwzględnia m.;in. nieuregulowane od dwóch lat kwestie opłat a grupowanie zmian w procedurze narodowej" - dodaje Izba.

Więcej: http://www.farmacja-polska.org.pl/
.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH