IGAP nadal funkcjonuje i ma się nieźle

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   06-02-2012, 11:38

Niedawno informowaliśmy o powstaniu Aptekarskiego Związku Pracodawców. Przy okazji organizowania się farmaceutów przywołaliśmy podobną inicjatywę sprzed lat, czyli powołanie Izby Gospodarczej Apteka Polska oraz informację o wystawieniu domeny internetowej IGAP na sprzedaż.

Po publikacji skontaktował się z nami prezes IGAP, Piotr Stolarczyk, który wyjaśnił problemy związane ze stroną www, zapewniając jednak, że organizacja ma się dobrze od momentu powstania, czyli od 1999 roku i jest najstarszą nadal funkcjonującą organizacją zrzeszającą właścicieli aptek.

- Zrzeszaliśmy ponad 500 aptek z całego kraju. W efekcie pauperyzacji i likwidacji kolejnych aptek, wynikającej m.in. ze wzrostu ich liczby, ale i nie zawsze uczciwej konkurencji sieci aptek podporządkowanych wielkim hurtownikom, liczba naszych członków na przestrzeni lat spadała. Obecnie zrzeszamy ponad 100 aptek - wyjaśnia Piotr Stolarczyk.

Są to apteki rodzinne, często funkcjonujące w mniejszych miejscowościach.

Prezes Stolarczyk przypomina, że współzałożycielem Izby i pierwszym, wieloletnim prezesem był dr Stanisław Piechula, obecnie wiceprezes Śląskiej Okręgowej Izby  Aptekarskiej. Nie ukrywa, że obecnie wsparcie dra. Piechuli byłoby mile widziane. - To dzięki niemu IGAP odgrywał w latach 2000. bardzo ważną rolę, m.in. w procesie stanowienia prawa regulującego rynek leków.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH