IGFP postuluje spotkanie ws. przepisów DPD

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IGFP/ rynekaptek.pl   06-04-2016, 10:41

IGFP postuluje spotkanie ws. przepisów DPD

6 kwietnia odbędzie się najprawdopodobniej ostatnie spotkanie w GIF dotyczące prac nad projektem nowelizacji rozporządzenia ws. wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej. Tym samym projekt będzie można uznać za gotowy - informuje IGFP.

W związku z tym, Izba Gospodarcza Farmacja Polska zwraca się do Ministra Zdrowia z prośbą o możliwość zorganizowania spotkania, na którym chce przedstawić zagadnienia pozostawione jako nierozstrzygnięte.

Wcześniej Izba apelowała do resortu zdrowia o nowelizację rozporządzenia, wskazując jako przyczynę niezgodność około 40 przepisów z wytycznymi europejskimi.

Zidentyfikowaliśmy 40 przepisów wymagającej natychmiastowej zmiany, z tego 32 są niezgodne z wytycznymi Komisji Europejskiej - tak Izba Gospodarcza Farmacja Polska oceniła rozporządzenie w sprawie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.

"Nie możemy znaleźć uzasadnienia dla wprowadzenia tak represyjnych zmian w polskich rozporządzeniu, które godzą w przedsiębiorców prowadzących obrót hurtowy na terenie Polski. Wszystkie różnice, które wskazaliśmy, referują bezpośrednio do tekstu oryginalnego wytycznych UE lub tekstu wytycznych w języku polskim zamieszczonych na stronach internetowych Komisji Europejskiej" - pisała IGFP do resortu zdrowia na początku marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH