IGFP w sprawie usprawnienia procesu dystrybucji leków do aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: IGFP/rynekaptek.pl   02-01-2018, 14:03

IGFP w sprawie usprawnienia procesu dystrybucji leków do aptek Rozwiązanie zaproponowane przez IGFP zapewnia bezpieczeństwo dostarczanych leków (Fot. Archiwum)

Prezes Zarządu Izby Gospodarczej „Farmacja Polska” Irena Rej skierowała pismo do p.o. GIF Zbigniewa Niewójta z prośbą o uregulowanie statusu dostaw między hurtownią macierzystą a jej oddziałami o statusie hurtowni farmaceutycznych w aspekcie dystrybucji do aptek.

Izba postuluje, aby hurtownie farmaceutyczne posiadające tzw. odziały, będące w jednej grupie zakupowej, a mające oddzielne pozwolenie dla konkretnych oddziałów, mogły korzystać z dystrybucji poprzez te oddziały, a nie komór przeładunkowych, co jest - jak wskazuje IGFP - zgodnie z art. 72 Prawa farmaceutycznego.

Dodaje, że przesyłki do aptek zawierają dokumentację transportową, w tym określają czas dostawy – co jest zgodne z art. 76 Pf.

Izba prosi o zaakceptowanie takiego rozwiązania, które jak zaznacza, nie narusza obowiązujących przepisów prawa - spełnia warunki dotyczące pełnego kontrolowania i bezpieczeństwa dostarczanych leków.

Pismo.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH