IHiT z 6,4 mln zł dofinansowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   25-10-2016, 14:23

IHiT z 6,4 mln zł dofinansowania Instytytowi Hematologii i Transfuzjologii przyznano dofinansowanie w wysokości 6 mln 424 tys. zł.

Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na informatyzację i wprowadzenie e-usług. W sumie ponad 6,4 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisano we wtorek (25 października) w Warszawie.

Dzięki unijnym funduszom w drugiej połowie 2018 r. w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie wdrożone zostaną nowoczesne e-usługi medyczne, które przede wszystkim mają ułatwić kontakt pacjenta z placówką i skrócić czas oczekiwania m.in. na wyniki badań i diagnozę.

- Pacjent z domu będzie mógł się zapisać na wizytę, zasięgnąć konsultacji i uzyskać wyniki badań. Założenia są takie, żeby jak najbardziej ułatwić chorym kontakty z naszymi lekarzami i naszą jednostką oraz ograniczyć konieczność przyjazdu do Instytutu, ponieważ większość naszych pacjentów to schorowane osoby, które mają problem z poruszaniem się - mówiła dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie Beata Lichocka.

E-usługi mają też usprawnić współpracę instytutu z innymi placówkami medycznymi. Instytut chce, aby poprzez specjalną e-platformę lekarze z całej Polski mogli kontaktować się z ich specjalistami.

Całkowita wartość projektu "Rozwój e-usług w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii" to ponad 8 mln zł; przyznane dofinansowanie to 6 mln 424 tys. zł.

Wsparcie zarówno dla Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Mazowsze w tej perspektywie ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia. Maksymalne dofinansowanie projektu to 80 proc. jego wartości. Na 2016 r. zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH