II  Konkurs Umiejętności Klinicznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: kuk-konferencja.pl / rynekaptek.pl   17-03-2015, 11:12

II  Konkurs Umiejętności Klinicznych

Młoda Farmacja Białystok organizuje 25 kwietnia 2015 r. konkurs wiedzy o farmacji klinicznej wśród studentów farmacji i farmaceutów.

Celem II Konkursu Umiejętności Klinicznych jest przybliżenie roli farmaceuty klinicznego w Polsce "tak, aby perspektywa pełniejszego rozwoju tego zawodu stała się rzeczywistością" - podają organizatorzy.

Podczas konkursu studenci farmacji będą mogli wykazać się wiedzą z zakresu farmakoterapii, głównie kobiet w ciąży, które wymagają szczególnej opieki pracowników służby zdrowia.

Konkurs będzie miał dwuetapowy przebieg:

I tura odbędzie się w czasie trwania sesji wykładowej. Uczestnicy w dwuosobowych zespołach rozwiązywać będą test obejmujący przypadki kliniczne. Test będzie trwał 60 minut, po czym zostanie przedstawiony kapitule - w celu wyłonienia trzech najlepszych zespołów, które przejdą do następnego etapu.

II tura będzie miała charakter publiczny, odbędzie się na sali wykładowej w obecności słuchaczy. Każdy zespół otrzyma przypadek, który rozwiązywany będzie przed kapitułą w formie scenki z lekarzem, który jest partnerem farmaceuty w doborze odpowiedniej farmakoterapii.

Więcej: kuk-konferencja.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH