III Kongres Wyzwań Zdrowotnych już w marcu 2018

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOK/ rynekaptek.pl   15-12-2017, 10:22

III Kongres Wyzwań Zdrowotnych już w marcu 2018 W marcu 2018 rooku trzecia edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (fot. archiwum)

Trwają przygotowania do III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC), który odbędzie się w dniach 8-10 marca 2018 roku.

W zgodnej ocenie uczestników oraz obserwatorów minionych dwóch edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wydarzenie jest wyjątkowym forum wielowątkowej debaty dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów ochrony zdrowia.

HCC 2018 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które wraz ze Spodkiem tworzą wyjątkowy kompleks na mapie miejsc dedykowanych takim wydarzeniom w Polsce.

Poprzednia edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbyła się w dniach 9-11 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na program składało się pięć ścieżek tematycznych: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie, edukacja. Odbyły się 52 sesje panelowe z udziałem ok. 300 prelegentów i ponad 2,5 tys. gości. 

Podczas spotkania Rady Naukowej HCC (4 października 2017 r.) kilkunastu specjalistów reprezentujących różne dyscypliny medyczne, a także menedżerowie szpitali i przedstawiciele towarzystw naukowych, wskazywali na liczne wyzwania, przed którymi stoją nie tylko lekarze, ale również politycy, organizacje pozarządowe, eksperci sektora medycznego, ekonomiści.

W trakcie spotkania omówione zostały propozycje programowe, na podstawie których przygotowana została robocza agenda III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Prace nad nad jej ostatecznym kształtem trwają.

Wstępny zakres tematyczny III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych i relacje z poprzednich edycji: www.hccongress.pl

Kongresowe sesje podzielone zostały na pięć „ścieżek tematycznych”:
• Polityka zdrowotna
• Finanse i zarządzanie
• Terapie
• Nowe technologie
• Edukacja

Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca m.in. portalu rynekaptek.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH