Ile kosztuje inspekcja GIF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: RCL/ŁS/rynekaptek.pl   17-12-2014, 09:10

Ile kosztuje inspekcja GIF Przedsiębiorca za ośmiogodzinny dzień inspekcji poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zapłaci 9200 zł (fot. Fotolia/PTWP)

Ponad 3 tys. zł za ośmiogodzinną inspekcję na terenie kraju i ponad 9 tys. zł za pracę za granicą RP – takie stawki przewiduje projekt rozporządzenia MZ w sprawie wysokości i sposobu pokrywania kosztów przeprowadzenia inspekcji u wytwórcy lub importera produktów leczniczych przez inspektorów do spraw wytwarzania GIF.

Projekt, który opublikowało Rządowe Centrum Legislacji, określa wysokość i sposób pokrywania kosztów przeprowadzenia inspekcji na wniosek podmiotu odpowiedzialnego w ramach postępowań związanych z dopuszczeniem do obrotu produktu leczniczego albo dopuszczeniem do obrotu produktu leczniczego weterynaryjnego albo inspekcji na wniosek wytwórcy lub importera produktów leczniczych. W wyniku takiej inspekcji wydawany jest raport z inspekcji oraz w przypadku spełniania przez kontrolowany podmiot wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania zaświadczenie, o którym mowa w art. 47a ust. I ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne.

Projekt przewiduje, że w przypadku inspekcji przeprowadzanej na terytorium RP stawka godzinowa będzie wynosiła 320 zł. Za ośmiogodzinny dzień inspekcji krajowej zapłaci więc 3010 zł za jednego inspektora do spraw wytwarzania GIF.

W przypadku inspekcji przeprowadzanej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stawka godzinowa będzie wynosiła 900 zł. Przedsiębiorca za ośmiogodzinny dzień inspekcji poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zapłaci 9200 zł.

Więcej: www.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH