IMM o tematyce marihuany medycznej w mediach społecznościowych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   02-02-2016, 15:12

IMM o tematyce marihuany medycznej w mediach społecznościowych Dyskusje na temat marihuany leczniczej toczone są na forach i w mediach społecznościowych

80% Polaków wypowiadających się w mediach społecznościowych na temat medycznej marihuany przychylnie odnosi się do pomysłu na jej legalizację - wynika z monitoringu internetu w IMM.

Zwolennicy leczenia olejem konopnym są najgłośniejsi na Facebooku i Twitterze. Gorące dyskusje toczą się również na forach dyskusyjnych poświęconych używkom i medycynie.

Od połowy 2015 roku w mediach społecznościowych pojawiło się blisko 50 tysięcy dyskusji i wpisów na temat medycznej marihuany. O sprawie najgłośniej było w latem, w październiku, a także na przełomie stycznia i lutego. Temat jest bardzo angażujący. Z monitoringu internetu w Instytucie Monitorowania Mediów wynika, że Polacy podjęli z publikacjami na temat zastosowania marihuany w leczeniu ponad 245 tysięcy różnego rodzaju interakcji, takich jak udostępnienie, polubienie czy włączenie się do dyskusji.

W lipcu najbardziej angażujące publikacje miały związek ze sprawą neurologa doktora Marka Bachańskiego, który w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka prowadził eksperymentalną terapię leczenia padaczki środkami zawierającymi marihuanę. Miesiąc później poinformowały, że dyrekcja CZD złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza.

Z publikacjami na temat zastosowania marihuany w leczeniu Polacy podjęli ponad 245 tysięcy różnego rodzaju interakcji. Obok najbardziej medialnych wydarzeń związanych z medyczną marihuaną, dyskusja o wykorzystaniu oleju konopnego do leczenia toczy się codziennie swoim tempem. Największa aktywność związana jest z działalnością stron na Facebooku.

Rekordowe zainteresowanie w mediach społecznościowych wywołał opublikowany 12 grudnia wpis na blogu Doroty Gudaniec - mamy cierpiącego na padaczkę lekoodporną Maximiliana, pierwszego w Polsce pacjenta legalnie leczonego medyczną marihuaną. Max leczony był w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka - tam, gdzie terapię z użyciem medycznej marihuany stosował dr Marek Bachański.

Szczyt dyskusji na przełomie stycznia i lutego ma związek ze złożeniem przez posła Kukiz '15 Piotra Liroya-Marca projektu ustawy dopuszczającej stosowanie w Polsce leków zawierających marihuanę.

Monitoring internetu i mediów społecznościowych w aplikacji AMI. Badano wzmianki, w których pojawiły się słowa „medyczna marihuana” i wyrażenia bliskoznaczne

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH