IMS: globalny rynek leków będzie rósł

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/ rynekaptek.pl   18-11-2015, 10:13

IMS: globalny rynek leków będzie rósł Branża farmaceutyczna będzie zwiększać przychody wraz z rosnącą dostepnością do leków

Globalne wydatki na leki w roku 2020 mają osiągnąć poziom 1,4 bln dolarów. Siłą napędową będzie podaż na nowe leki specjalistyczne na rynkach wschodzących -  prognozuje IMS Health.

Prognozy oznaczają, że w porównaniu do tego roku roczna dynamika wzrostu osiągnie 4-7 proc. w ciągu najbliższych pięciu lat.

Na rynek trafi około 225 nowych leków, z tego około jedna trzecia ukierunkowana na walkę z nowotworami, a także z rzadkimi chorobami , które mogą osiągnąć bardzo wysokie ceny.

Część kosztów leków będzie równoważona przez oczekiwane wygasanie patentów, które powinno zmniejszyć wydatki na markowe leki o około 178 mld  dolarów, w tym 41 mld dolarów  w przypadku leków biologicznych po tym jak wzrośnie popularność i dostępność tańszych leków biopodobnych - informuje Puls Biznesu.

Według prognoz będzie rosnąć dostępność do terapii w państwach zaliczanych do rynków wschodzących, m.in. Indiach, Chinach, Brazylii i Indonezji.

Do 2020 r. – jak wynika z prognozy IMS – zużywanych będzie około 4,5 bln dawek leków, co stanowi wzrost rzędu 24 proc. względem 2015 r. przy czym średnim koszcie dawki na poziomie 30 centów. Ponad połowa światowej populacji ludzi będzie konsumować przynajmniej jedną dawkę leków na osobę rocznie wobec 1/3 dawki w roku 2005 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH