Infarma ma nowe władze

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Infarma/ rynekaptek.pl   13-05-2016, 14:49

Infarma ma nowe władze

Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA powierzyło funkcję prezesa Związku Dorocie Hryniewieckiej-Firlej (Pfizer Polska). Wybrano też nowych członków rady nadzorczej.

Wśród najważniejszych celów nowego zarządu jest aktywne uczestnictwo w dialogu wokół celów i założeń polityki lekowej państwa.

- Nie mniej istotne będzie realizowanie polityki na rzecz większej przejrzystości we współpracy branży ze środowiskiem medycznym oraz inicjowanie rzeczowej dyskusji z partnerami społecznymi i instytucjonalnymi wokół długofalowych celów polityki zdrowotnej państwa – podkreśliła Dorota Hryniewiecka-Firlej.

Dorota Hryniewiecka-Firlej jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ze specjalizacją i doktoratem z chorób wewnętrznych.

Z branżą farmaceutyczną jest związana od dwudziestu lat, a z firmą Pfizer od 2009 roku. Obecnie jest prezesem zarządu i dyrektorem działu global innovative pharma business, a także członkiem europejskiego zarządu dywizji global innovative pharma business.

Zgodnie ze statutem Infarmy Dorota Hryniewiecka-Firlej będzie pełniła funkcję prezesa zarządu przez dwa lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH